اسلایدر

عناوین ویژه
نویسنده : Admin , تاریخ : دوشنبه 4 مهر‌ماه سال 1390 , چاپ , نظر شما

هرمزآنلاین خبر داده "اصلاح طلبان هرمزگان اخیرا در نشستی 50 نفره که در منزل شخصی یکی از اعضای فعال این جریان برگزار شده، راهکارهای حضور خود در انتخابات مجلس نهم را مرور کرده اند" اما باتوجه به تکذیب خبر برگزاری چنین نشستی از سوی تعدادی از اصلاح طلبان شاخص استان، به نظر می رسد در آستانه حضور استاندار جدید، انتشار این گونه اخبار اهداف دیگری را دنبال می کند.


به گزارش هرمزگان نیوز، این سایت خبری نزدیک به یکی از نمایندگان مجلس نوشت: " شنیده شده اخیراً اصلاح طلبان هرمزگانی در نشستی 50 نفره در منزل شخصی یکی از چهره های فعال این جریان، آخرین وضعیت فعالیت های سیاسی کشور را بررسی و نحوه حضور در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

در این جلسه، یکی از فعالان این جریان پیشنهاد می دهد برای فعال تر شدن این جریان در استان هرمزگان، یکی از چهره های برجسته این جریان به استان دعوت شود و برای وی برنامه های غیرعمومی اما رسانه ای ترتیب داده شود.

اکثریت اعضا در این جلسه با این موضوع موافقت می کنند اما انتخاب یک چهره معتدل که با حاشیه کمتری مواجه باشد را شرط اصلی آن قرار می دهند."


                                                ***

این خبر در حالی منتشر می شود که پیگیری های خبرنگار هرمزگان نیوز برای کسب اطلاع بیشتر از محتوای مباحث مطرح شده در این نشست تاکنون نتیجه ای در پی نداشته است. از سوی دیگر اصلاح طلبان شاخص استان در گفت و گو با این پایگاه خبری ضمن اظهار بی اطلاعی از برگزاری چنین نشستی تأکید داشتند که به فرض اگر چنین نشستی هم با حضور تعدادی از فعالان سیاسی برگزار شده باشد، خارج از مجمع اصلاح طلبان استان انجام شده و خروجی آن نیز برآیند دیدگاه اردوگاه اصلاح طلبان نخواهد بود.

از سوی دیگر بیان چندنکته ضروری است؛ اولاً طبق یک سنت مرسوم، محافل خانگی سیاسیون معمولاً با شرکت جمعیتی کمتر از 20 نفر برگزار می شود. دوماً، برگزاری "نشستی 50 نفره" آنهم بدون حضور اعضای اصلی مجمع اصلاح طلبان استان که نمایندگان احزاب و چهره های سرشناس اصلاح طلب را شامل می شود، این سوال را در ذهن ایجاد می کند که کدام سیاسیون هرمزگانی نمایندگی طیف های مختلف جریان اصلاح طلب در این نشست را بر عهده داشته اند؟ در حالی که فعالان شاخص مجمع اصلاح طلبان استان نه تنها در چنین جلسه ای حضور نداشته اند بلکه بنا به اخبار رسیده قرار شده تا آبان ماه، اصلاح طلبان تصمیمی رسمی درخصوص حضور یا عدم حضور در انتخابات اتخاذ نکنند. سوماً؛ بر اساس آنچه تاکنون رسم بوده مجمع اصلاح طلبان استان بلافاصله پس از برگزاری نشست های اینچنینی اطلاع رسانی می کرده است. 

با این تفاسیر، عده ای از ناظران و تحلیلگران سیاسی معتقدند چنبن جریان سازی های خبری در آستانه حضور استاندار جدید با اهدافی سیاسی و شاید هم در راستای حساس سازی حاکمیت نسبت به جریان اصلاح طلبان در استان صورت گرفته باشد.


هرمزگان نیوز