X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

اسلایدر

عناوین ویژه
نویسنده : Admin , تاریخ : یکشنبه 8 آبان‌ماه سال 1390 , چاپ , نظر شما

در گفت و گویی که  با رئیس شورای اسلامی روستای بامستان از توابع دهستان دهتل شهرستان بستک در خصوص مشکلات این روستا داشتیم ایشان بزرگترین مشکل خود را وضع برق روستا ذکر کردند و عنوان کردند که بارها و بارها در جلسات متعدد فرمانداری و در حضور آقای باقری رئیس اداره برق شهرستان مشکلات عدیده برق این روستا را گوشزد کرده ایم. بخشدار وقت و آقای باقری خود از نزدیک این مشکلات را مشاهده کرده اند اما متاسفانه در طول چند سالی که ما بعنوان شورای این روستا هربار که درخواست رفع این مشکل را به مسئولین ارائه دادیم تنها جوابی که گرفتیم این بود که بودجه نداریم...

بسیار جای تاسف دارد که مردم این روستا جهت روشنایی کوچه و معابر خود نیازمند تعداد اندکی چراغ معابر هستند اما حتی با پیگیری ها و اصرار مکرر ما بعنوان نماینده این مردم زحمت کش تا کنون هیچ اقدامی در جهت رفع این مشکلات صورت نگرفته است.

درب تابلو ترانس برق که شاید سالیان سال از عمر مفید آن می گذرد از جای خود کنده شده و با یک تیکه مفتول بسته شده و اثار آتش سوزی و خاکستر های موجود در جعبه ترانس خود گواه بر همه این سخنان و بسیار حرف های ناگفته دیگر است.

روستای بامستان در 45 کیلومتر شرق شهرستان بین دو روستای دهتل و چاه دزدان واقع شده است. این روستا دارای 40 خانوار و نزدیک به 150 نفر جمعیت دارد. در سال 1358 بامستان نیز همچون دیگر روستاهای همجوار خود توسط جهاد سازندگی شبکه برق فشار ضعیف در حد روشنایی با پایه های چوبی ایجاد گردید. لیکن تا سال 1362 این روستا فاقد برق و روشنایی بود. در سال 1362 به در خواست و همت شورای اسلامی انتصابی وقت یک دستگاه موتور برق جهت استفاده دو روستای چاه دزدان و بامستان از طریق اداره برق روستایی هرمزگان تهیه و با همکاریجهاد سازندگی راه اندازی گردید.

در اواخر سال 1369 جهاد سازندگی بنابر نیاز به تیر برق های فشار قوی در حد فاصل دو روستای چاه دزدان و بامستان قرار داشت پس از چاه بنارد بامستان را به برق منطقه ای مجهز کردند.

از آن زمان تا کنون متاسفانه هیچگونه تغییر یا تعویضی در شبکه های ایجاد شده در سال 1358 که 30 سال از عمر آن می گذرد و تیر برق های بسیار فرسوده و کابل های ضعیفی که تنها جهت روشنایی دایر گردیده بود صورت نگرفته است.

تنها تابلو و ترانس برق این روستا که بار بیش از 50 کولر گازی و 100 یخچال و صدها لوازم برقی دیگر را تامین میکند بارها و بارها دچار حادثه و آتش سوزی شده است. کلید قطعی جریان برق این ترانس مدتها قبل سوخته و پس از آن توسط ماموران اداره برق کابل آن بصورت یکسره بسته شده که این موضوع بارها و بارها خطرات بسیار جدی را برای روستا و مردم بوجود آورده است.

چند سال قبل منازل یکی از همشهریان دچار حریق شده. هنگامی که خواستیم جهت جلوگیری از از خطرات و صدمات احتمالی جریان برق روستا را قطع نماییم بعلت عدم وجود کلید قطعی جریان برق ، فیوز و یا وسیله حفاظتی دیگر موفق به این امر نشدیم. تنها راه قطعی برق ترانس این است که نفر متخصص با یک انبر دست قوی فیوز را از جای خود در بیاورد.

مشکل دیگر در باب برق روستای بامستان این است که شبکه بسیار فرسوده و قدیمی این روستا همانطور قبلا اشاره شده مربوط به 30 سال قبل است و از آن زمان تعمیر و تعیضی انجام نشده است. کابل های برق بسیار پایینتر از حد معمول هستند به گونه ای که ماشین های سنگین در برخی نقاط به هیچ طریقی امکان عبور ندارند زیرا کایل برق در کوچه و خیابان این روستا در حد پایینی از سطح زمین قرار دارد و جلو عبور این وسایل را گرفته است.

با وزیدن  هر نسیمی شبکه برق به هم می خورد و مردم از بیم اینکه لوازم برقی شان صدمه ببیند آن را از برق می کشند.

خواهش ما از مسئولین این است که ذره ای به مشکلات این روستا توجه شود. درست است که ما دهیاری نداریم، درست است که بودجه در اختیار نداریم اما شما مسئول محترم که بودجه های کلان در اختیار دارید آیا ممکن نیست در راه رفع مشکلات و خدمت به مردم این روستا گامی بردارید؟

مشکل برق روستای بامستان تنها با تعویض 5-4 عدد تیر برق حل می شود. مگر هر تیر برق چقدر هزینه می برد که هر بار جواب ما را با بودجه نداریم می دهید؟